מקלחון הזזה חזית

מקלחון הזזה חזית את פינתי? 

מחפשים מקלחון וכבר הבנתם שאתם מעדיפים מקלחון הזזה על פני מקלחון עם דלת צירים. כעת נשאר לכם רק להחליט אם נכון להזמין מקלחון הזזה חזית או פינתי? בחברת נירגד המתמחה בעבודות זכוכית, יעזרו לכם בבחירה זו ויספקו לכם מקלחון איכותי בהתאמה אישית מלאה. 

 

משמעותו של מקלחון הזזה 

לפני שנבחן את ההבדלים בין מקלחון פינתי לחזיתי יש תחילה להבין את מהותו של מקלחון הזזה. מדובר במקלחונים עם דלתות זכוכית הנעות במקביל לקיר המקלחון על גבי מסילות מובנות עליונות או תחתונות. מבנה זה חוסך באופן ניכר במרחב, עם דלתות שלא תופסות נפח בעת פתיחתן. כמו כן מקלחוני הזזה מוצעים בשוק כמקלחונים פינתיים או חזיתיים במגוון צורות, מידות וגוונים. 

 

השם מעיד על המיקום 

השם של שני סוגי המקלחונים, פינתי וחזיתי, מעיד על מיקומם בחדר האמבטיה. מקלחון פינתי כשמו כן הוא ניצב בפינת החדר וככזה הוא מנצל באופן מלא חלל נתון ומתאים במיוחד לחדרים קטנים. זאת בעוד שמקלחות חזיתי ממוקם לאורך קיר, הכניסה עליו הינה מהחזית שלו והוא מתאים למקלחונים גדולים ומרווחים. 

 

הבדל במספר הקירות 

התקנת מקלחונים נדרשת בתמיכה של קירות החדר וכאן גם ההבדל בין מקלחון הזזה פינתי למקלחון חזיתי: 

  • מקלחון פינתי בהיותו ניצב בפינת החדר, נעזר בשני קירות של החדר בכדי ליצור מבנה סגור. 
  • מקלחן חזיתי נתמך בשלושה קירות, האחד קיר אחורי של החדר ועוד שני קירות מובנים נוספים שיכולים להיות קירות נישה ייעודיים או חצאי קירות מובנים. 

 

מידות וצורת המקלחונים 

ההבדלים בין מקלחוני הזזה פינתיים לחזיתיים ניכרים גם במידות ובצורה שלהם. בדרך כלל מכיוון שמקלחון פינתי מוגבל למידות פינה הוא יהיה קטן יותר מאשר מקלחון חזיתי ובעל צורה ריבועית. בנוסף, בכדי שמקלחון פינתי יכלול מגנון הזזה הוא נדרש להיות גדול דיו עבור סוג זה של דלת, אחרת הוא יידרש בדלתות עם ציר. לחילופין ניתן לתכנן מקלחון הזזה פינתי קטן כמקלחון מעוגל. 

 

מאידך, מקלחון חזיתי יכול להתפרס לכל אורך הקיר האחורי שלו ולהעניק מתחם יותר מרווח לרחצה, שיכול להיות גם בעל צורה מלבנית. מעבר לכך מקלחון השוכן בפינה הינו בעל נוכחות הרבה יותר קטנה במרחב מאשר מקלחון חזיתי, התופס נפח מרכזי בחלל שהופך אותו לדומיננטי בחדר האמבטיה. 

 

אז במה לבחור? לאחר שהובנו את ההבדלים בין שני סוג מקלחוני ההזזה, יש להחליט איזה מקלחון מתאים לכם בהתחשב על מספר פרמטרים. קודם כל בחירה בין מקלחון הזזה פינתי לחזיתי הינה שאלה של מיקום ושטח פנויים, בהתחשב במידות הכלליות של חדר האמבטיה, בין אם הוא קטן או מרווח. בנוסף יש לבחור במקלחון בהתאם לחוויית הרחצה המבוקשת, בין אם בפרטיות בפינה או מרווחת בחזית. כמו כן, בהתאם לאורח חיים והעדפות אישיות יש לבחור בין מתחם מקלחת סולידי או דומיננטי בחדר האמבטיה שלכם. 

 

הזמנת מקלחון הזזה 

להזמנת מקלחון הזזה חזית או פינתי בהתאמה אישית, ולקבלת עוד מידע וייעוץ מקצועי בנושא, צרו קשר עם נירגד אלומיניום, בטלפון 054-2250523 או במייל nirgad64@gmail.com.

צרו עימנו קשר ונחזור אליכם בהקדם